Ostatnia aktualizacja 09.04.2008
 
  Co to jest Motorola Canopy?
System bezprzewodowej szerokopasmowej transmisji radiowej Motorola Canopy został zaprojektowany przede wszystkim w celu skutecznego rozwiązania problemu tzw. "ostatniej mili". Choć przy jego projektowaniu wykorzystano wiele rozwiązań zaczerpniętych z „dużych” systemów operatorskich, inżynierom Motoroli udało się opracować system łatwy w instalacji i eksploatacji przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej niezawodności i skuteczności działania.

Wyjątkowa elastyczność systemu Motorola Canopy pozwala budować zarówno niewielkie sieci dostępowe np. przez lokalnych dostawców Internetu, poprzez sieci o zasięgu regionalnym wykorzystywane częstokroć przez operatorów telekomunikacyjnych, aż po rozwiązania obejmujące swoim zasięgiem znaczące obszary państwa. W skład systemu wchodzą zarówno urządzenia przeznaczone do pracy w konfiguracji punkt-wielopunkt, jak i szeroka oferta radiolinii o przepustowościach od 10 do 300 Mb/s. Całość uzupełnia bogata oferta oprogramowania zarządzającego i zestaw elementów wyposażenia dodatkowego.

Użytkownikami systemu mogą być zarówno dostawcy usług internetowych, operatorzy telekomunikacyjni jak i samorządy lokalne, które z powodzeniem mogą realizować za pomocą tego systemu budowę własnych sieci rozległych. Klientami systemu mogą być użytkownicy indywidualni i biznesowi a także sfera budżetowa.

Dzięki  bardzo wysokiej jakości wykonania wszystkich elementów systemu, prawidłowo zaprojektowana i wykonana sieć praktycznie nie wymaga zabiegów konserwacyjnych i z powodzeniem może zostać zaliczona do rozwiązań typu „uruchom i zapomnij”. Przygotowane dla systemu oprogramowanie pozwala zarządzać nawet bardzo dużą siecią centralnie z jednego miejsca, automatyzując jednocześnie wiele żmudnych czynności (np. jednoczesna, grupowa aktualizacja firmware na wielu urządzeniach abonenckich
2005-10-23 23:56